REFERENCJE I OPINIE

Klient z Jędrzejowa

Zamówiłem meble do całego domu. Wykonawca z Kielc opóźniał się z zamówieniem a to co już dostarczył nie spełniało moich oczekiwań. Mając dość ciągłego zwodzenia zadzwoniłem do rzeczoznawcy mebli- inż. Raszczuka. Przyznam, że koszt ekspertyzy tani nie był. Ale obszerny opis wad wyrobów w tym mebli kuchennych itp. – oraz zrobiona wycena ich usunięcia bardzo pomogły mojemu prawnikowi i mnie w skutecznym dochodzeniu roszczeń. Wykonawca był przez pewien czas podczas oględzin rzeczoznawcy P. Jarosława Raszczuka i widziałem jego niezadowolenie oraz utratę panowania nad sobą przy prezentowaniu mu coraz to nowych błędów. Na koniec wyegzekwowałem wszystko jak chciałem i sprawę zakończyłem.

MAŁGORZATA K.

Meble kuchenne i łazienkowe zamówiłam u firmy z Wadowic, która wykonała je w moim nowym mieszkaniu w sposób niechlujny i niezadowalający. W związku z brakiem specjalistycznej wiedzy zwróciłam się o pomoc do Pana Jarosława. Znalazłam jego firmę w internecie. Raport przygotowany przez Pana Jarosława okazał się być bardzo dokładny i profesjonalny. Dzięki niemu udało mi się wyegzekwować od firmy meblarskiej dokonanie znaczących poprawek i wymiany całych elementów mebli (frontów, blatu itp.), a także rekompensatę w postaci wykonania listew przypodłogowych w całym mieszkaniu. Mogę więc uznać, że koszt ekspertyzy zwrócił mi po negocjacjach z firmą podpieranych ekspertyzą wykonaną przez Pana Jarosława.

Agata

Korzystałam z pomocy p. Jarosława – Rzeczoznawcy Meblowego – w sprawie przeciwko sprzedawcy i producentowi mebli tapicerowanych po tym, jak na moją reklamację otrzymałam negatywną odpowiedź. Ekspertyza została wykorzystana jako dowód w sprawie. Pozwany, w szczególności po lekturze ekspertyzy, uznał moje roszczenia i przed sądem nie musiałam dowodzić jego winy – sprawa została rozstrzygnięta na moją korzyść. Ekspertyza zawierała opis uszkodzenia, wyjaśniała mechaniczną przyczynę jej wystąpienia i liczne zdjęcia

Asia i Mariusz

Poprosiliśmy Pana Jarosława o pomoc w ocenie poprawności wykonania i zgodności z umową zestawu mebli kuchennych i nie zawiedliśmy się. Czytane wcześniej opinie o wiedzy, zaangażowaniu i podejściu tylko się potwierdziły. Pan Jarosław poświęcił bardzo dużo czasu na szczegółowe i fachowe przygotowanie ekspertyzy, drobiazgowo i rzetelnie opisując, jakość wykonania naszego zestawu kuchennego. Ekspertyza, którą dostaliśmy zawierała 22 strony opisu, zdjęć i wniosków z zaleceniami, które nie pozostawiały wątpliwości z jakom bublem mamy do czynienia. Fachowiec, jakich mało, człowiek, jakich niewielu ().

Modesta G.

Polecam wszystkim zainteresowanym skorzystanie z usług Pana Jarosława Raszczuka ! Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się poprosić go o pomoc w sprawie nieprawidłowego montażu mebli kuchennych. Bez jego interwencji mogłabym tylko bezsilnie patrzeć na spartolone meble, a potem płakać i zgrzytać zębami. Pan Raszczuk jest prawdziwym profesjonalistą, który wykonał swoją pracę szybko, solidnie i doradził, jak trzeba działać, żeby wyegzekwować poprawne zamontowanie zabudowy. Okazało się, że jest to możliwe właśnie po jego interwencji . Jestem bardzo wdzięczna za to, że chciało mu się tak daleko przyjeżdżać i pracować do późnej nocy, żeby szybko zmusić niesolidnego, bezczelnego wykonawcę do poprawek :))

Emilia

Współpracę w zakresie rzeczoznawstwa meblowego oceniam na najwyższym poziomie . Profesjonalizm oraz dokładne podejście do tematu Pana Jarosława, pozwoliło nam rozwiązać poważne problemy związane z reklamacją mebli wykonanych do sklepu odzieżowego . Obszerna i szczegółowa ekspertyza pozwoliła nam dochodzić swoich praw konsumenckich . Pan Jarosław okazał się bardzo pomocny również przy tworzeniu pism reklamacyjnych wraz z naszym adwokatem. Jest to Rzeczoznawca godny polecenia.

Bogdan i Hanna J.

Korzystaliśmy z usług Pana Jarosława, zlecając Mu sporządzenie ekspertyzy źle wykonanych mebli kuchennych. Pan Jarosław sporządził zleconą ekspertyzę terminowo i nadzwyczaj rzetelnie. Pracę swoją udokumentował kolorowymi zdjęciami, wykonał ich kilkadziesiąt. Opis ustaleń i wymienione zdjęcia bardzo rzetelnie i wnikliwie obrazują brakoróbstwo nieuczciwego wykonawcy. Jesteśmy wraz z żoną bardzo wdzięczni Panu Jarosławowi za Jego pracę. Z całą odpowiedzialnością polecamy Jego usługi. B.H.Jasińscy.

Stanisława i Ryszard

Jakiś czas temu zamówiliśmy wykonanie mebli kuchennych od jednej z firm z Wałbrzycha. Niestety jakość wykonanej zabudowy pozostawiała wiele do życzenia. Porysowane fronty, niedopasowany cokół, wymiary szafek niezgodne ze specyfikacją zamówienia, otwory na kontakty wycięte w niewłaściwych miejscach to tylko część z zastrzeżeń zgłoszonych przy odbiorze. Niestety błędem z naszej strony była zapłata za meble- przed skończeniem prac- więc wykonawca unikał odpowiedzialności za źle wykonaną usługę, odmawiając poprawienia wskazanych przez nas uchybień. Widząc, że wszelkie próby negocjacji i rozmów z wykonawcą nie przynosiły żadnego rezultatu postanowiliśmy powierzyć sprawę rzeczoznawcy. Wybór padł na znalezionego w internetowym ogłoszeniu Pana Jarosława Raszczuka. Z perspektywy czasu musimy przyznać, że była to właściwa decyzja. Pan Raszczuk okazał się prawdziwym profesjonalistą w swoim fachu. Po podpisaniu umowy i upoważnieniu rzeczoznawcy do reprezentowania naszych interesów właściwie nie musieliśmy się już martwić o dalszy rozwój sprawy. Po rozmowie z Panem Raszczukiem wykonawca mebli zgodził się ze wszystkimi wskazanymi wcześniej przez nas uwagami i wykonał bez problemów wszystkie poprawki w terminie 4 tygodni. Jeśli również trafiliście na nierzetelną firmę meblarską i szukacie profesjonalnego rzeczoznawcy zdecydowanie polecamy Pana Jarosława Raszczuka.

Radek

Z największą przyjemnością i czystym sumieniem mogę zarekomendować rzeczoznawcę meblowego p. Jarosława Raszczuka. Zlecone zadania wykonał w sposób profesjonalny, z najwyższą starannością i dbałością o detale, wszystko z zachowaniem ustalonego na początku harmonogramu prac. Sporządzone opinie i ekspertyzy były rzeczowe i konkretne, w całości wyczerpujące zakres ocenianych prac stolarskich. Pan Jarosław to nie tylko wysoce kompetentny fachowiec, ale również przemiły i życzliwy człowiek, z którym kontakt łagodził nasze nerwy, stargane dramatyczną jakością pracy wykonanej przez zatrudnionego wcześniej stolarza.

Wojtek

Gdy zamówione meble łazienkowe i i kuchenne, w miarę postępu realizacji zamówienia, okazywały się posiadać coraz więcej wad estetycznych i wykonawczych, zwróciłem się o pomoc do Pana Jarosława. Nie posiadając żadnej fachowej wiedzy z zakresu stolarstwa, nie byłem w stanie porozumieć się z Wykonawcą, który uporczywie, w sposób ocierający się niemal o arogancję, zbywał wszelkie moje wątpliwości i domagał się wpłaty pozostałej części wynagrodzenia. O pomoc zwróciłem się do Pana Jarosława. W 46-stronicowym raporcie wykazał ponad 70 (!) wad wykonanych mebli, dokumentując wszystko licznymi zdjęciami (w tym pomiary pionów i poziomów wykonane poziomicą laserową) oraz przedstawiając fachową wycenę rzeczywistej ich wartości. Po zapoznaniu się z ekspertyzą Wykonawca zerwał kontakt i odstąpił od wszelkich roszczeń. Polecam gorąco usługi Pana Jarosława, oferującego nie tylko 100% skuteczność ale także szybką i życzliwą obsługę oraz niezmiernie ważne wsparcie w starciu ze znacznie lepiej przygotowanym merytorycznie przeciwnikiem.

Wołodymyr H.

Dzięki ekspertyzie Pana Jarosława producent mebli wymienił w całości front w kuchni. Wykonawca poprawił 60 % robót montażowych. Nie warto żałować pieniędzy na taką usługę, jestem tego najprawdziwszym przykładem. Nie spodziewałem się, że wszystko skończy się aż tak dobrze. Życzę Panu dużo zdrowia i cierpliwości w walce z nieuczciwymi wykonawcami i producentami wyposażenia wnętrz. Pan Jarosław to osoba uczciwa i godna polecenia, ponieważ w swoim fachu to prawdziwy profesjonalista – posiada ogromną wiedzą profesjonalną niezbędną w jego zawodzie. Zlecenie zrealizował skrupulatnie, a za razem bardzo szybko dzięki czemu nie musiałem tracić jeszcze więcej czasu na dochodzenie swoich racji. Ekspertyza bardzo obszerna, dokładna, drobiazgowa. Jestem jak najbardziej zadowolony z jego usług i zawdzięczam mu szybkie rozwiązanie sprawy.

Olaf L.

Rzetelna ekspertyza poparta fachową wiedzą pana Raszczuka pozwala mieć nadzieję na pozytywny wynik sprawy sądowej z nieuczciwym producentem mebli na wymiar do salonu i przedpokoju. Polecam także ze względu na życzliwe podejście do klienta i szczere zaangażowanie w sprawę włącznie z występowaniem w roli świadka w procesie sądowym.

www.bajkaprabuty

Pełen profesjonalizm i duże zaangażowanie w sprawę.W prowadzonej przeze mnie działalności hotelowej meble muszą być również estetycznie wykonane, aby goście dobrze się czuli Ekspertyza mebli wykonana z należytą starannością i zgodnie z ustalonym terminem pomogła mi szybko i skutecznie zakończyć reklamację ,oszczędzając mój czas i zdrowie.Również kontakt email- telefoniczny był bardzo dobry.Bardzo krótki termin realizacji jak również dobra cena za usługę-polecam

Joanna K.

Pan Jarosław Raszczuk jest fachowcem najwyższej klasy godnym polecenia. Bardzo solidnie traktuje klienta i wybawia go z trudnej sytuacji.

Joanna P.

Najwyższy profesjonalizm i znajomość tematu. Zaangażowanie, terminowość i szczegółowe podejście do każdego zagadnienia powodują, że Jarosław Raszczuk jest kompetentnym partnerem i gwarancją powodzenia.

Edyta M.

W pełni profesjonalna i rzetelna jakość usług potwierdzona wieloletnim doświadczeniem i znajomością branży meblarskiej. Polecam.

Luiza i Adrian

Polecamy wszystkim których spotka taka niefortunna sytuacja z nieuczciwym wykonawcą mebli współpracę z Panem Jarosławem. Jego profesjonalizm, doświadczenie i mega precyzja pozwolą na uczciwe sporządzenie opinii zgodnej ze wszelkimi normami i precyzyjna wyceną mebli zastanych. Pan Jarosław bardzo obszernie i szczegółowo opisał wszelkie wady jakie miały nasze meble oraz znalazł wiele defektów o których my nawet nie mieliśmy pojęcia. Cała opinia zawierała ponad 26 stron A4 opisów z kalkulacją cenowa i profesjonalną dokumentacją zdjęciową. Taka dokumentacja jest podstawa do wszczęcia procesu. Polecamy wszystkim współpracę z tym profesjonalistą.

Sylwia

Szanowni Państwo, Czytając opinie na temat pracy Pana Jarosława, musicie wiedzieć, że trafiliście na odpowiedniego człowieka i profesjonalistę, który pomoże Wam w rozwiązaniu problemów z nieuczciwym, nierzetelnym wykonawcą mebli. Tak się też stało w naszym przypadku. Dzięki poradom i pomocy Pana Jarosława udało się nam załatwić pozytywnie sprawę zabudowy kuchennej i odzyskać pieniądze, które jak myśleliśmy są już stracone. Miło, że są jeszcze tacy ludzie uczciwi i altruistyczni, jak Pan Jarosław.

Zbigniew J

W 2016 roku miałem przyjemność korzystać z usług świadczonych przez Rzeczoznawcę Meblowego Jarosława Raszczuka poprzez sporządzenie przez Niego ekspertyzy, wycenę rzeczywistej wartości mebli oraz oszacowanie kosztów usunięcia usterek. Zdecydowanie polecam usługi Pana Raszczuka, gdyż świadczone są z pełnym profesjonalizmem, niespotykaną dokładnością, wiedzą techniczną oraz, co bardzo ważne, osobistym zaangażowaniem. Wiedza techniczna oraz fachowość Pana Raszczuka pomogły mi przekonać się, że część wad co do których istnienia uchylał się wykonawca, jest nieusuwalna, a co ważniejsze, istniała już na początkowym etapie konstrukcyjnym mebli. Jedynie pomoc takiego profesjonalisty gwarantuje podstawę do dochodzenia ewentualnego odszkodowania od niestarannego wykonawcy na drodze sądowej.

Kasia KC

Zdecydowałam się skorzystać ze wsparcia firmy OTM, gdy sprzedawca nie chciał uznać mi wielokrotnie składanej reklamacji stołu. Otrzymałam bardzo rzetelną i profesjonalną ekspertyzę, p. Jarosław dopatrzył się dodatkowo wad stołu, które nie były przedmiotem reklamacji. Jestem przekonana, że to właśnie dzięki tak fachowej i szczegółowej opinii sprawa została pozytywnie dla mnie rozwiązana. Szczerze polecam usługi tej firmy . Bardzo dobry kontakt z klientem, wyjście naprzeciw oczekiwaniom, błyskawiczna i bardzo rzetelna opinia.

Zadowolony klient z Ustki

Nie miałem jeszcze okazji wykorzystać ekspertyzy sporządzonej przez Pana Jarosława (zaledwie 2 dni temu ją napisał) ale już teraz mogę każdemu gorąco polecić jego usługi. Nawet przy współpracy z prawnikiem, klient często nie jest w stanie wyegzekwować pewnych roszczeń, bo niby wie, że coś nie gra, ale nie wie jak to nazwać. Kiedy po raz pierwszy poszedłem do radcy prawnego, czułem się jak upierdliwy malkontent, który właściwie ma wykonane wszystkie meble i właściwie da się z nich korzystać, a jeszcze ma z tym jakiś problem. Ekspertyza Pana Jarosława dała mi przekonanie, że to nie ja jestem czepialskim frustratem niezadowolonym z całego świata, tylko meble naprawdę są wadliwe… Pan Jarosław spędził przy meblach długie godziny – stojąc na ziemi, klęcząc i niemalże wisząc pod sufitem na drabinie. W efekcie okazało się, że meble mają wady skutkujące nie tylko zmniejszeniem ich funkcjonalności i estetyki, ale też liczne wady istotne w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, zagrażają bezpieczeństwu użytkownika i stwarzają zagrożenie pożarem!!! Mając w ręku takie argumenty można z podniesioną przyłbicą ruszyć do walki o swoje! Dodatkowo Pan Jarosław jest przemiłym człowiekiem i nie ogranicza swojej pracy tylko do opisu produktu ale przez cały czas stara się wypytywać o podjęte dotychczas działania, doradza jak dalej postąpić, dodaje otuchy i zagrzewa do walki. Jeszcze raz gorąco polecam!!!

Uzupełnienie: Spór z dostawcą mebli ze Słupska zakończył się po mojej myśli.

sue

Chciałabym, żeby wszyscy ludzie byli tak rzetelni w swoim fachu jak Jarosław Raszczuk, któremu zawdzięczam wyegzekwowanie poprawnego montażu mebli w kuchni. Myślałam, że wszystko stracone i nic nie da się zdziałać, ale powierzenie mojego problemu biegłemu okazało się właściwym posunięciem, bowiem Pan Raszczuk swoim profesjonalizmem bez trudu- na łopatki rozłożył chama, który bezczelnie śmiał mi się w twarz. Polecam serdecznie usługi tego eksperta z prawdziwego zdarzenia!

Anna i Jean A.

Absolutnie profesjonalny, perfekcyjny, rzetelny człowiek. Wspaniały fachowiec i nadzwyczaj pomocny, przywracającym nadzieję i wiarę w ludzi. Jak przyjaciel, pomógł nam nie tylko sporządzając dokładną , wręcz drobiazgową ekspertyzę dotyczącą mebli kuchennych, którą to pogrążył nieuczciwego wykonawcę ale również doradzał nam w sprawach prawnych, brał udział w spotkaniach i negocjacjach. Brak słów aby wyrazić naszą wdzięczność.

Artur i Joanna

Ekspertyza kompetentnego Rzeczoznawcy Meblowego pomogła w egzekwowaniu poprawek od producenta mebli. Profesjonalny, rzeczowy i bardzo dokładny. Warty Polecenia.

Maja Kołosowska

Miło było współpracować z tak komunikatywnym, elokwentnym specjalistą. Prawdziwy profesjonalista w każdym calu. Pan Raszczuk to prawdziwy zawodowiec.

Anna K.

Doskonały fachowiec znający się na swojej pracy.

Bożena J.

Załamałam się kiedy zobaczyłam jakość i zamontowanie moich wymarzonych mebli kuchennych. Cały czar i radość prysły jak bańka mydlana. ”Obiekt” mojej radości doprowadzał mnie do frustracji. Nie mogłam pogodzić się z byle jakością i zleciłam firmie OTM wykonanie ekspertyzy .Rzeczowo opisana sprawa pomogła mi szybko uporać się z problemem. Mogłam liczyć na pomoc nawet po zakończeniu zlecenia. Polecam firmę ponieważ realizacja zlecenia była szybka, skuteczna, rzetelna i profesjonalna. POLECAM

Marcin M.

Rzetelność i wiarygodność

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Zobacz pełny tekst

Zbigniew Jackowski

Zobacz pełny tekst

Muzeum Warszawy

Zobacz pełny tekst

Ośrodek Reprezentacyjny MON

Zobacz pełny tekst

Potrzebujesz usług rzeczoznawcy?

Przeprowadzimy ekspertyzę lub odbiór techniczny, przygotujemy wycenę lub dokumentację przetargową, pomożemy w obsłudze reklamacji i doradzimy.

Skontaktuj się z nami